Cadillac Club Estonia

* KKK    * Otsi

* Logi sisse   * Registreeru

Tänane kuupäev 19 Mär 2024, 06:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 29 Sept 2018, 16:45 
Eemal
sõnatu
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Sept 2016, 09:26
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tere,

Mõtlesin teie suurel foorumil pisut pinda laenata (loe: risustada) ühe Caddyga, mille homsest talvekorterisse panen ja suuri plaane tegema hakkan kevadel. Endale mäletamiseks ja teiega ehk arutamiseks lisan siia kõik ta hetke vead. Kevadel plaanin (hetkel mõttes) kuni 5k sellesse investeerida - mida rohkem selle eest saaks seda korda, seda parem. Olen neid asju siin teist ühe ja teisega juba arutanud ka ning mõne asjaga on vist nii, et kaua sa jaurad - tee juba ära! :duh

Auto on toodud šveitsist ja sai Eestis nautida mai 2016 - jaanuar 2018 igapäevasõidukina kokku ca 70 000 km, kui juhtus see, mis juhtuma pidi - plokikaanetihend. Nüüd olen kevadel ja suvel teda veel aeg-ajalt "piimapaki väljasõitudeks" kasutanud ja ehk vb pisut rohkemgi, aga täna vaatasime et õli sisse on lõpuks ka midagi hakanud vaikselt jahutussüsteemist immitsema, ehk siis esmaspäeval on viimane sõit Tallinna kuiva talvekorterisse.

Kõigepealt paar pilti:
Pilt Pilt

Ja siis vead ja teemad:
1. Mootor.
Pilt
Olen siia investeerinud sõiduajal juba omajagu. Jahutusüsteemi on hooldatud näiteks korduvalt - päris mitmed jupid on uued - pea terve ring on selles osas peal.
Mootoriga on hetkel 3 varianti ja olen saanud erinevaid arvamusi, aga ühe peaks siiski välja valima:
a. Teha olemasolev mootor korda - Bjuutist on pakkumine olemas tihendite vahetusele ca 2300 eur. Selle raha eest ei saa mootori ülejäänud konditsiooni korda - kolvirõngad, surved jne.
b. Tuua lammarist kusagilt Rootsist või saksast teine mootor ja lihtsalt ära vahetada - pole ka hea variant kuna ei tea, mis sealt saab.
c. Ahvatleb tuua USAst taastatud mootor - https://www.cadillac46northstarengines.com/engines.php. Jube ahvatlev, aga transa mõttes tundub peaga vastu seina jooksmineja kogemust ka ei ole - mis sealt saab. Kui kellelgi oleks ntx vb mingi buss tuua ja annaks urgonnida selle pakiruumi see mootor sümboolse tasu eest või kellegi konteinerisse susada. Muidugi ka selle saamine seal selle konteinerini ... :hide

2. Uksel olev akende lüliti.
Pilt
See saaga on ka juba pikalt kestnud. Väga väike asi, aga hulluks ajab juba. Kõigepealt hakkas vana jupsima - läksin bjuutisse ja tellisin uue. Nad ütlesid ka kohe, et seda originaalvarosana saada ei ole, et tellime prooviks. Sain ilusti jupi kätte ja sain vist kuu kasutada, kui enam juhiukse klaas ei tõusnud ja "tiksuma" hakkas. OK - see oli praak - tellisime uue, mille sain ilusti asenduseks tasuta. Sellega läks "vähe rohkem" aega, aga ükskord ta kätte sain ja nüüd on ta taas peale 1 kuud kasutamist pees - kõrvalistuja aken ei sulgu nupust - nupp tuli päris küljest. "Tiksub" ja jupsib.
Ehk siis siinkohal mõtlesin just vanade kasutajate peale, et ehk on kellelgi mõni töökorras "originaal" vahetada sobiva tasu eest? Jube väike asi, aga ka jube tüütu. :gaah

3. Tagumine amortisatsioon.
Pilt
See pole päriselt toiminud minu käes kunagi, aga tahaks selle korda teha. See õnneks ei tundunud valus teema - remontkomplekt oli mingi 400+ eur kunagi vaadates. Olen kuulnud ka, et üks tüüp aretas 100 euriga ise uue, aga kas see tasub seda ära? :D

4. Käigukast
Pilt
Muidu toimetab minuarust väga hästi - kõik töötab. Aga igapäeva kasutuses esines aegajalt probleem, et masin ei läinud käima - justkui immo oleks peal vms. Ükskord jagasin ise ära, et lihtsalt käigukangi "P" asendi andur vist jupsib - et kui ei lähe, siis süüte all hoidmise ajal tõmmata korra käigukang alla ja lükata vähe tugevama robakaga üles tagasi ja seal "P" peal pisut mängides ja meelitades kohe olukord laheneb. Oi kuidas ma kunagi sellega jupsisin ja korra on masin selle pärast isegi treila peal bjuutisse viidud ispektsiooniks ja viga kui sellist ei leitudki kuna nende juures läks masin lihtsalt käima. Kahtlustasime starterit ja immot jne. Viga on selles "P" asendis. Aga siit edasi - kas selle vahetus või tegemine on suur tegemine või ei tasu sellele veel mõelda kuni päris tee äärde ei jäta? Hetkel, kui olen "piimapaki vedusid" teinud, siis on seda kolmveerand aasta jooksul vast korra juhtunud vaid. Kunagi lihtsalt, kui ei teadnud probleemi olemasolu, siis oli iga hommik oht, et äkki ei lähe käima kuni lõpuks avastasin rohu ise ja enam põdema ei pidanud. :hat

5. Iluvead juhipoolsel esiotsal
Pilt Pilt
Korra katsus masin rammu rekkaga - kindlustuslaks, mina polndu süüdi. Rekka vedas masinat eest ninast külgipidi meetri jagu kõrvalistuja suunas. Kõrvuti olid pargitud ja rekkamees lihtsalt ei märganud kõrval parkivat madalat "konna" - oli varahommikul ilmselt pea pulki täis.
Masina plekid jäid kõik sirgu ja plastikuid ja tulesid sai vahetada - kindlustus maksis kõik kinni. Muidu võiks selle teema unustada, aga porikoopa alumist esimest juipoolset logarijuppi mulle kusagilt lõpuks ei leitudki ja sellepärast on vahetamata ka esimese juhipoolse porikoopa sees olev reflektor, mis tuli ka hiljem, aga mis on mul täitsa olemas. Logari osas kellelgi head pakkumist või ideed? :hmm

6. Summutid
Pilt
Summutid on läbi ja masin kõmiseb kohapeal käies nagu vedur. Vaja uued tellida ja kogu süsteem üle vaadata.

7. vigane velg
Pilt
Üks velg on juba ostmisest saati olnud kobrutava kroomiga. Teised veljed on terved, aga ka päevi näinud. Ilmselt on ühele veljele kunagi mingit imeainet proovitud, mis selle on põhjustanud - ei oska muud arvata. Ehk siis kui kellelgi oleks teine samasugune korralik velg välja käia.

Ja kui lisada veel, et kliima süsteem jooksis 2 kuuga tühjaks (tahaks kontrolli); elektriantenni tahaks teist - manuaalsed ja elektrilised proovitud ja kõik on ka tänaseks surnud; juhiuksepolstrid tahaks väikest remonti ja uksele kinnitamist - siis võiks öelda ju et üks hea ja korralik auto on. :haha :amen
Pilt Pilt Pilt Pilt

_________________
Inseneerius


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 29 Sept 2018, 17:42 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
on jah räägitud. mina arvan nii:
1. tehasuus mikist või siit remonditud, mitte bjuutist igatahes :) kui just raha peale kuri pole...

2. ukselüliti ostad kasutatuna ebayst. Kui sul on ikka lüliti läbi, mitte mootor otsi andma ei hakka, mida ka tihti juhtub.

3. mis sul seal katki? Tagaamordid saad Arnottilt, samuti kompressori vajadusel. Amordid polnud kallid, endale ostsin, kompressori hinda ei tea. rockauto.com kaupleb mõlemaga, siinne diiler küsib topelthinda :n

4. PRND lüliti ilmselt ei maksa palju

5. ebay

6. mina lasin sumpanduse uuendada Mustamäe teel, seal Summutiabis vms - supertöö, hind hea ja olen rahul. Pandi 5 liruse Caprice tagapütid koos oma põlvedega,sobisid mõõtudelt kenasti ja olid riiulist võtta. Heli tsiba tünnisem aga vaid paar kraadi.

7. Velje leiad taas ebayst, selliseid siin palju pole. Või lased kogu satsi liivapritsida ja uuesti värvida.

8. Kui kliima tühjaks jooksis, siis on leke. Selle leidmine ja parandamine pole spetsialistil just raske.

9. Uksepolstrid kinnituvad L kujuliste plastkonksudega ukse külge (nad on tervik ukseplasti küljes), kui need katki, siis lased taastada või otsid tervete klambritega polstrid.

10. kui plaanid nii 5K investeerida, siis minu soovitus on mikist korras Eldo tuua, OK veits kallimaks ehk läheb aga vana eest saad ka mingi raha ju :eye

_________________
„siin on tegemist jällegi ühe toreda riigireetmisega“ (Bretschneider).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 06 Okt 2018, 00:22 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 06 Dets 2006, 19:54
Postitusi: 1992
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: devildeville
Tore sind siin kohata. Nagu sodiläkkidega ikka, siis tark ei torma. Elik viis kilo on selline tiba õuverkill võinii. Mõistliku lähenemisega saad asja tehtud poolega ja siis sõidad hea mitu aastat nägu nalja täis.

_________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 06 Okt 2018, 13:42 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Ma usaldan siin hea mehe kapremonditud motot rohkem, kui mikis tehtut. Võib vedada, või ka mitte.

_________________
„siin on tegemist jällegi ühe toreda riigireetmisega“ (Bretschneider).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 10 Mai 2019, 07:21 
Eemal
sõnatu
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Sept 2016, 09:26
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tere,

Eile sõitsin siis masinaga lõpuks koju. Täna on ülevaatamise plaan.
Remondiasjad lahenesid lõpuks hoopis sedasi:

23. Jaanuaril sõitis masin treila peal Tartusse sellisesse kohta nagu Premium Performance OÜ http://premiumparts.ee/ - tuttav autoehitaja soovitas ja ütles, et on jätnud hea mulje.
Pilt

Kohe, mis silma hakkas, kliendiga viitsiti tegeleda - suhtumine oli personaalne ja arutlev. Võeti mootor maha, kisuti pulkadeks ja pandi diagnoosid - üks silinder lekkis jahutusvedelikku sisse. Lisaks tuvastati veel ketilõtkud, piduritorude üsna karm rooste mootoriruumis ja neid asju oli veel. Aga suheldi, arutleti, räägiti, mis on võimalused ja pandi list kokku. Maksin osad ära ja telliti kompott ära.

Mootor pesti ära, kaaned tehti ära ja tehti veel hulgim töid, mida ma siinkohal isegi ei oska kõiki meenutada. :)
Nagu aru saan, siis anti kõikidele töödele veel aastane garantii. Krõbisevat kulus muidugi ka kõvasti - peaaegu kogu mu esialgu planeeritud eelarve, mis plaanisin auto peale üldiselt kulutada, kulus peaaegu kõik mootori ja mootoriruumi peale ära. Aga olen rahul - auto eile Tartust koju sõites töötas väga hästi - mingid pisemad asjad veel on - kliima sidur pidi läbi olema - olid selle avastanud alles siis, kui mootor peal oli ja kliima ära täideti (et ei taha sisse jääda vaid nagu kõigub kusagil vahepealses asendid sisse-välja) ja kusagilt hästi õrnalt ka vilistab ja nad tuvastasid koha ning ei osanud sellega hetkel midagi peale hakata - et see ei tohiks probleem olla. Võiksin iseenesest üle küsida, et mis ja siia ka kirja panna. :duh

Peale mootori maha võtmist kiideti surveid - et see üks silinder, kuhu oli kõvasti vedelikku lekkinud, oli ennem remonti 10bar-i ( :hide ) ja teised olid kõik ilusti 12 old. Et ennem lahti võtmist ei uskunud keegi, et enamus silindreid üle 11-gi on.

Ehk siis õnnelikult tagasi teel - esialgu. Nüüd sõidan mõnd aega puhtalt sellega, et saada masin pika seismise järel taas kõik normaalselt liikuma ja siis vaatab, mis ja kuidas edasi. Hakkan vaikselt ka nende kõikide teiste pisiasjadega tegelema - juba leidsin isegi, et ebay on aknatõstukinuppe täis - kasutasin varem vist vale otsingut. :bonk

Pilt Pilt

Vb üks küsimus jäi ka õhku? Nad panid masinale uue jahutusvedeliku ja lisasid sinna mingit kontsentraati, mis tagab kõrgema temperatuuri (GM-i enda tooted, sain aru), aga nad ei pannud sinna neid purustatud tablette, mida bjuuti on seni mul käskinud lisada. On see teema?

Kena autokevadet!

_________________
Inseneerius


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 12 Mai 2019, 07:09 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Georg on jah mõistlik mees ja aegade jooksul koraliku ettevõtte üles ehitanud. Hea teada et ka Northstare teeb.
Sulle siis hulga rahulikke kilomeetreid ikka!

:rock

_________________
„siin on tegemist jällegi ühe toreda riigireetmisega“ (Bretschneider).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 29 Aug 2019, 13:45 
Eemal
sõnatu
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Sept 2016, 09:26
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn/Rapla
Update.

Masinal vahetati kevad-suvel ära veel õlipump - peale remonti hakkas õlirõhk ära kaduma. Sellega on nüüd korras. Kliimasidur sai uus ja kliimale sai ka värv sisse, et teaks kust lekib - sellega ka korras - koht on nüüd teada, aga sel aastal enam ei tegelenud.
Ennem bjuutit mõtlesin kerge poleerimise peale ja see lõppes sellega, et lasin end Tondi käsipesula meestel ära rääkida - 600 eur ja tehti kõik ära nii väljast kui seest. Isegi summuti pütid ja porikoopad värviti ära - sai ikka uhke küll. Maksis omajagu, aga ise poleks elusees sellise tulemuseni jõudnud - soovitan! :amen
Pilt Pilt
Pilt Pilt

Aga siis taas nimekirjad:
- Aknalüliti saab maha tõmmata. :five
- Mootor on muidu hindele 5, aga miski asi on hakkanud hirmsasti klõbistama - targemad teadsid bjuutil öelda, et roolivõimupump hakkab minema. Vaja tegeleda ASAP.
- Pidurikettad treida - see saab olema siuke mõnus tegemine, mis ise talve jooksul ära orgunnida, kui seisma jääb. Peale selle ka rattad korra üle tasakaalustada.
- Hetkel teeb aina rohkem muret summutid - see saab olema järgmise kevade nr 1 teema - need kõmisevad nagu auruveduril - ilmselt ka järgmiselt ülevaatuselt läbi ei lähe.
- Teine asi on õhkvedrustus - mille võiks ka uuel aastal ära teha - ei maksa palju ja on vaid kätte võtmise asi. :hat
- Ja kui saaks uueks hooajaks uksepolstri (mis enam üldse ei seisa ja katki ka on) ja raadioantenni korda, siis võiks kilomeetreid tuhandetes mõõta.

Muidu endal ka aina parem vaadata - pole küll mingi vanakooli Caddy, aga kui veel 5-10 aastat hoida, siis kergitab ilmselt pilke küll. :rock

_________________
Inseneerius


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Cadillac Eldorado 97a
PostitusPostitatud: 29 Aug 2019, 15:18 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Piduriketaste treimine on kantossi lappimine, uued siinsamas saadaval mingi 30 rutsi tükk.
Sumpapotid lasin mina ära vahetada summutiabis (?) - seal Mustamäe tee algusepoolikus. Ja pandi riiulist võtta olnud Caprice 5 liruse pütid. Sobisid ideaalselt, urin läks tsiba jämedamaks ja kogu lugu oli väga hea hinnaga ka. Hommikul viisin ja enne õhtut sain kätte.

_________________
„siin on tegemist jällegi ühe toreda riigireetmisega“ (Bretschneider).


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.ee 3.0.9