Cadillac Club Estonia

* KKK    * Otsi

* Logi sisse   * Registreeru

Tänane kuupäev 28 Mär 2024, 18:03

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 87 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 23 Jaan 2007, 23:05 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Mõtlesin, et panen paar kirjamärki siia püsti - et mis siis sellest autost saanud on....

Algas asi nii:

Veebruar 2004

Pilt

Auto ostsin 2003 aasta detsembris Wisconsinist, kus ta kohaliku omaniku garaazis viimased 12 aastat oli mind oodanud. Läbisõit on 117500 miili, mis sellisele mootorile pole mingi suurus, kõik iluvidinad-jupid olid ilusti küljes ja auto ise oli ka kenas korras, paaris kohas väikesed roostekahjustused.

Pilt

Pilt

Autost endast - 1967 aasta oli Cadillacile esimene kord proovida esivedu ja seda just Eldorado peal. Ta on küll lühem teistest Cadillacidest (561cm), kuid tänu kardaanitunneli puudumisele piisavalt ruumikas ja mahutab vaevata ära 6 inimest. Kuna tegu oli siiski Cadillaciga, siis on tal küljes kõikmõeldavad lisad, viled-tuled, nt. eksootilisematest automaatne lähi-kaugtulede lülitus. Loomulikult ka el. aknad, lukud, kliima, cruise jne jne.

Pilt

Antud autol on täielikust listist puudu ainult soojendusega esiistmed aga selle vea ma loodan polsterduse käigus likvideerida.
Sellel aastal toodeti Eldoradosid 17 930 tk. Seega pole tegu just kõige haruldasema autoga, kuid mida aeg edasi, seda vähemaks neid jääb...Eestis on tänaseks (jaanuar 2007) veel üks selline mudel - toodi Võru kanti aga mis tast tänaseks saanud on, ei tea.

Kuna plaan on auto vanaauto numbrite alla registreerida, siis tulevikus hakkab ta veerema eestimaad mööda sellisena, nagu ta tehasest välja veeres, mingeid ümberehitusi kavas pole - originaal on kuningas!
Ja et tõin ta puhtalt hobikorras nikerdamiseks, siis erilist kiirust ma tema kallal nokkides üles näidanud pole. Aja jooksul sai auto aatomiteks lammutatud, värv eemaldatud ja hetkel ta ootabki, millal keevitusse/värvimisse minna saab. Esialgne plaan oli ta valmis saada 2006 kevadel - see ajakava hetkel ka püsib ja kui midagi kapitaalset vahele ei tule, saab teda originaalis näha just siis. Ja kuna auto on tehtud sõitmiseks, siis seda ma ka teha kavatsen - lumest lumeni igal juhul.

Juuni 2006

Pilt

Nii, selle aasta kevad möödas, auto ikka veel garaazis. Esialgne 2006 aasta valmimisplaan on seega ammu möödas. Vahepeal lihtsalt selgus, et talvel ma ei viitsi garaazi kütta, et tööd teha saaks ja laiskuseuss on mul ka küljes. Aga asi on niipalju edenenud, et pool autot on värvija käes, pool istub veel keevitaja laiskuse taga. Et siis uus valmimise aeg - nagu ikka kevadel :)

Jaanuar 2007

Ja edasi on selline lugu, et peale kahe keevitaja ja ühe värvija pikalt saatmist on asi edenema hakanud. Kuna ükski prohvet pole kuulus omas linnas, siis leidsin mina usina plekimehe hoopis Tartust.
Vahepeal on lahti võetud autost pool jõudnud saada plekihaljaks nagu siin pildil:

Pilt

ja varsti ootab keret sama saatus.
Eks siis läheb edasi nagu ikka - unetud ööd kibedate silmadega pahteldamist-lihvimist ja värv selga (loodetavasti saab esimese korraga hakkama :evil: ).

Igatahes on plaan ikka kevadel hakata tükke omavahel poltide-kruvidega kokku keerama, vat see saab olema juba mõnus. :eye


Veebruar 2007

Ei anta vanainimesele rahu, ei anta...
Veebruar on siis läinud tiibade-uste-luukide roosteaukude eemaldamise, keevitamise ja tinatamise tähe all. Üllar on asja ilusti käima saanud ja tänaseks on kõik kere küljest ära käivad tükid happekrundi alla saanud.
Väikseid ussiauke leidus nii tagaluugil, kui ka uksel:

Pilt

Pilt

Nende ja muude aukude saatuseks sai välja lõigatud ja tinaga kaetud saada:

Pilt

Pilt

Pilt

Ja nüüd vaatab mulle vastu korralikult krunditud plekkide lasu:

Pilt

Pilt

Pilt

Sellepärast ma pidingi kohe alguses sajatama hakkama - nüüd pole muud, kui karvamüts ja jope selga ning garaazi keret raamilt maha tõstma.

...Järgneb....


Viimati muutis ain, 15 Veebr 2007, 20:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31 Jaan 2007, 22:40 
Eemal
huviline

Liitunud: 10 Nov 2005, 15:15
Postitusi: 75
Asukoht: Tartu
ja kust kohast täpsemalt sa selle pleku leitsid? (minu teada kõikidel plekudel üks isa)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Veebr 2007, 00:31 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
kuule, juhtus mulle Tallinnas vastu :)
Aga tegemist siis selliga, kelle nimi tikutakus on chrysler300, pärisnimi Üllar - tal kuskil seal lennuväljal mingi lennukikelder....

_________________
„siin on tegemist jällegi ühe toreda riigireetmisega“ (Bretschneider).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Mär 2007, 20:50 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Märts 2007

Nuuh, aega taas mööda läinud, mõtlesin, et siis hoiatan kõiki Caddy armaturi lahti kiskuvaid inimesi (kes veel seda ei tea).
Nimelt on Caddy armatuur kokku pandud seest poolt - valjas pole kruvipoegagi. Olen nüüd 2 nädalalõppu sellele ülimõnusale tööle pühendanud ja hakkama sain. :bonk
Ilmselt koostati tehases armatuure järgmiselt - pisike neeger või latiino lasti õhust tühjaks, siis keerati rulli ja topiti armatuuri sisse. Edasi oli asi siis juba lihtne - ta pumbati täis, mees krudis kõik kruvid-mutikad kinni ja jälle võeti tal ventiil tagant ära. Lasti tühjaks ja venitati armatuuri alt jälle välja.
Kindlasti just nii see asi käis, ma olen päris kindel.
Aga nüüd lähen väljateenitud õllekest libistama. :beer1

Natuke positiivset oli ka - vaakumivoolikud, mida Eldol pagana palju on, on kõik eri värvikombinatsioonidega ja seadmed, kuhu otsa nad istuvad on samuti värvidega kodeeritud - seega saab nende tagasiladumine olema lust ja lillepidu. Ma seda osa kartsin ise kõige rohkem muidu...
Pistikutega ei tundu ka mret olema - need on tehtud kõik erinevad, igaks juhuks said nad küll ka sildid külge.


Homme tuleb juhtmerägastik kere küljest eemaldada ja kui aega üle jääb, tuleks ka kere maha tõsta.

To be continued....

18.03.07

see ropp töö ka tehtud - juhtmed ja vaakumivoolikud viisakalt eemaldatud ja kastidesse oma aega ootama pandud.
Ma tahaks kohe huviga teada, kes selle kama kõik tagasi paneb :hide

Järgmine nädal siis saab kere ja raami lahutada - esimest korda 40 aasta jooksul 8)

Vana hiina padrunite komplekt näitab juba tõsiseid väsimise märke, aga mis sa tast ikka tahad...
Igaks tagumiseks juhuks varustasin ennast seetõttu korraliku padrunikomplektiga, mis arvestades eluaegset garantiid polnudki kallis - 2400 raha Stokkeris.

Pilt


Viimati muutis ain, 18 Mär 2007, 19:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Mär 2007, 17:55 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
29.03.07

Niisiis - "mõeldud, mõeldud", nagu lätlased ütlevad - kere maas ja juba praeguseks loodetavasti turvaliselt Tartus keevitaja juures.
Selle eest eelkõige tänud Martile, kes viitsis Tartust käru laenutada ja sellega Tallinnasse tulla, et minu plekilasu peale korjata ja taas tagasi uhada (Marti, suur konjak või siis ehk hoopis Jägermeister ootab sind igatahes!)
Aga pikk jutt sitt jutt - las pildid räägivad enda eest.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Oligi juba selline suvitaja tunne - nüüd saab hullu pilguga raami kallale minna....ja mootor ja kast maha võtta....ja sillad....ja sumapt tegema hakata...ja piduritorustikku tegema hakata jne jne :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27 Juun 2007, 20:39 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Juuni 2007

Niih, midagi nagu liigub ka ja asi valmib - päev, millal saan värvitud konstruktori tagasi garaazi tuua on juuli lõpp - näis... :eye

Seniks mõned ilusamad kurvid:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt[/url]


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Sept 2007, 21:12 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
September 2007

Lõpuks värvitud....oehh, nüüd söögu mind või kõik maailma õunad!
Enam pole suurt selliseid töid, mis kellegile lootmist nõuavad ja venivad.

Sisu läks ka polsterdusse vana hea Tõnu juurde, kes muu hulgas tegi ka Alari auto sisu.

Vahepeal sai ostetud veel üks mootor tagavaraks - tuli toreda madalamiililise 67 aasta Caddy Hearse pealt....

Ja muusikakeskus autosse jõudis ka mikimaalt kohale - tegu igati ontliku ekraaniga-telekaga-tagurduskaameraga-GPS-DVD mängijaga, mis laulab soliidselt Dolby digital DTS 5.1 surround süsteemis 8)

Pilt

Et siis talv sisustatud nagu naksti. 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Sept 2007, 19:24 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
väike stiilinäide värvist (sorry suure pildi pärast) :dance

Pilt

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Sept 2007, 21:09 
Eemal
aktivist
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Nov 2005, 01:07
Postitusi: 264
Asukoht: Tallinna Rajoonivalitsus ¦ NY
assa mait, kus nüüd värvis.
kardetavasti mul lööb unenäosse ka toreda pärla helgi sedasi sisse....

_________________
{ specialgarage.com ~ Life Is Just One Cadillac After Another }


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Sept 2007, 21:17 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
tegelikult on ikka tegu metallikuga, mitte pärlaga - aga selline tore tera on sees, et valgus mängib peal kenasti.
Värvi nimi on Atlantis Blue Firemist - see viimane sõna räägibki tollest toredast sügavast teralisusest....

Aga hääd unedenägemist ikka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Sept 2007, 09:43 
Eemal
õlinina
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Mai 2006, 18:37
Postitusi: 557
Asukoht: Tallinn
niceass paint 8)

_________________
ex Lexus, ex Taurus, ex Sable, ex Fleetwood, ex Porsche, ex 2x Lexus LS430
Current:
LS400, Infiniti QX70, GT86, Lepo :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Sept 2007, 11:58 
Eemal
huviline
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Jaan 2007, 15:27
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
SEXY!

_________________
Seville 97`


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Sept 2007, 20:45 
Eemal
huviline

Liitunud: 21 Veebr 2007, 18:09
Postitusi: 84
Asukoht: Tartu
Mis sa hullad vana :drool !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Sept 2007, 18:51 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5492
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Täna on õlle päev - sain lõpuks kere ka Tartust kätte ja garaazi luku taha :mrgreen:

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Sept 2007, 11:12 
Eemal
õlinina
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Mai 2006, 18:37
Postitusi: 557
Asukoht: Tallinn
Ma vaatan, et sa paned "naha" katusele tagasi?

_________________
ex Lexus, ex Taurus, ex Sable, ex Fleetwood, ex Porsche, ex 2x Lexus LS430
Current:
LS400, Infiniti QX70, GT86, Lepo :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 87 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.ee 3.0.9