Cadillac Club Estonia

* KKK    * Otsi

* Logi sisse   * Registreeru

Tänane kuupäev 19 Apr 2024, 13:25

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 92' Eldo 4.9 L26 remondist
PostitusPostitatud: 27 Veebr 2011, 14:55 
Eemal
sõnatu

Liitunud: 12 Veebr 2011, 14:58
Postitusi: 6
Niisiis, paar aastat tagasi ajas nimetatud kone dzinni välja. Jahutusprobleemid, surve sees, vedelik paisupaagist väljas. Tõenäoliselt kaanetihend (loodetavasti mitte kaas ise). Mõni aeg enne seda lekkis veepumba tihend - ju siis sai kuuma. AB küsis vist 30 kilo eeki.
Nüüd asja vastu jälle huvi tärganud ja minu jaoks kaks võimalust, kas romula/kuusakoski või asi ise ära teha. Isetegemiseks olen kõikvõimalikku infot kamminud ja tekkinud on mõned küsimused.
1. Kasi siis mootori ülemise otsa remondiks ja timesertimiseks on tingimata vaja mootor maha võtta või ei ole? Mitmel pool, näiteks siin:
[ quote="ain"]paraku jah vaja mootor maha võtta (ehk siis mootor-kast-esisillandus kõik koos), siis uued tihendid, Timesertimine, siis kindlasti veel seda ja teist pisemat ja nii summa kogunebki.[/quote]
väidetakse, et mootor maha. Samas leidsin video kus asi tehakse auto peal ära. Konkreetses videos on tagumine silindririda ja ruumi tundub jätkuvat. Need jutud käivad küll Northstari kohta aga 4.9l ei tohiks ligipääsu suhtes mingeid erinevusi olla.



2. Kas keegi on selle timesertimisega ise kokku puutunud? Protseduur ju iseenesest lihtne. Muret tekitab see, et kui N*il on poldiaugud tihendi tasapinnas, siis 4.9l ulatuvad poldid umbes silindri kõrguse jagu allapoole:
Pilt
(pilt on laenatud ja märgised ei puutu teemasse)
Kuidas sel juhul timesert teostatakse? Okei, pikem puur ja keermepuur aga juhtpuks? See kaanepoldi keermestatud auk tundub olevat lääpas valupinnal mitte korrektselt poldiga risti pinnal nagu kõigil timeserti puudutavatel videotel.
Üldse on oodatud kõikvõimalik info selle mootori ülemise otsa remondi kohta.

Tänud ette!


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 27 Veebr 2011, 23:21 
Eemal
krooniline mölapidamatus
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Sept 2006, 20:00
Postitusi: 1102
Asukoht: Haapsalu/Sthlm
Skype Kasutaja: jaan järva
4.9l pole mingit timesertimist vaja.
Vöta kätte ja kui mutreid oskad keerata, vaheta tihendid ja lase kaaned igaksjuhuks üle lihvida.
Vöid mu auto teemast lugeda et on tehtav.

_________________
kkk


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 28 Veebr 2011, 09:55 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5493
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
Just, see lihtne pushrod mootor, suurt raketiteadust seal pole.
30k on ikka väga suur summa - see pigem Northstari hinnaklass.

_________________
„siin on tegemist jällegi ühe toreda riigireetmisega“ (Bretschneider).


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 02 Mär 2011, 00:50 
Eemal
sõnatu

Liitunud: 12 Veebr 2011, 14:58
Postitusi: 6
No mida krt? Niiviisi hakkab kogu asja kohalt põnevuseloor haihtuma. Kusagilt foorumitest ma selle timeserti jama ju ometi välja lugesin aga see selleks. Milles siis asja saladus, poldid ja keermed ikkagi alumiiniumplokis?
Tuleb kärmelt repair manual hankida sest torque spetsi on selle töö jaoks vaja. Ega muu tarkus ka mööda külge maha ei jookse. Ehk on manuali osas soovitusi. On neid erinevaid?
Sama küsimus tihenditega, mida võtta, mida karta? (kord ühel diislirondil sain mingi pasktihendi tõttu seda sama tööd kas korda järjest teha)
Veepumba vahetus on ka ilmselt loogiline samm.
Ja nüüd hindu uurima...


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 02 Mär 2011, 09:01 
Eemal
krooniline mölapidamatus
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Sept 2006, 20:00
Postitusi: 1102
Asukoht: Haapsalu/Sthlm
Skype Kasutaja: jaan järva
Originaalis (muidugi eeldusel et mu mootor esimest korda lahti käis) kasutati Fel-pro tihendeid ja see on ka köige loogilisem tootja kelle tihendeid sulle siin poes pakutakse. Ma ise tellisin vist rockautost tihendisatsi.....a praeguste tolliseadustega pole vist enam suurt pointi ise tellimisega vaeva näha. Vanasti oli vist hinnavahe u 1800vs3000eeku siinsete jupimüüjate kahjuks muidugi.
Veepumba vöid ka uue panna, hoidu cardone remanufactured pumpadest. Üldse, mul on selle mootoriga autosid olnud mitu ja veepumpasid olen vahetanud üle möistuse palju-millegi pärast on kas sattunud praak kohe alguses vöisiis kestab nii umbes aasta....

Keermed on aluplokis paljudel autodel ja enamus neist ei vaja mingit timesertimist, nagu ka see 4.9. Seda juhul kui keere kahjustatud pole, muidugi.

Torque specsi vöin sulle manuaalist vaadata ilmselt kui asi niikaugele jöuab.

_________________
kkk


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 06 Mai 2011, 11:24 
Eemal
sõnatu

Liitunud: 12 Veebr 2011, 14:58
Postitusi: 6
Nii, nüüd siis kaaned maas. Tihendite pildis midagi ilusat polnud. Nüüd siis kaaned survestusse ja lihvi aga see selleks. Avastasin perses EGR-i klapi. Oskab keegi öelda kuidas, millal ja miks see EGR töötab. Membraan katki, klapp kinni, kollektor saab lisaõhku - ehk oli see mu paar liitrit suurenenud kütusekulu põhjuseks (vähemalt osaliselt). OBD sellest vist aru ei saa, mingeid koode pole olnud. Mis ta siis teeb kui klapi vaakumots pimedaks teha?


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 06 Mai 2011, 11:28 
Eemal
ravi puudub
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Nov 2005, 21:11
Postitusi: 5493
Asukoht: Tallinn
Skype Kasutaja: eldorado67
otsi - siin 90deville oma EGRga mässas päris pikalt ja kogu jutt üleval ka.

_________________
„siin on tegemist jällegi ühe toreda riigireetmisega“ (Bretschneider).


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 06 Mai 2011, 16:48 
Eemal
krooniline mölapidamatus
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Sept 2006, 20:00
Postitusi: 1102
Asukoht: Haapsalu/Sthlm
Skype Kasutaja: jaan järva
Mis ta siis teeb kui klapi vaakumots pimedaks teha?

Pöletab Ses tuld ilmselt hoolega.
Aga kuidas sa aru saad, et mebraan peeetis on? Ma kah oma talupojaloogikaga järeldasin et kui vaakumvoolikust imeda siis ei tohiks peale vaakumi seal midagi olla, aga uue klapi saamisel sama lugu-ime palju tahad, öhk käib läbi. Ja klapi instruktsijas mis kaasa oli kirjas suurelt, et cannot be tested with vacum pump-see-eest oli kirjeldus kuidas testida töötava mootoriga, sooja mootoriga mingeid pöördeid hoida ja siis vaakum katkestada pidi kuulda olema kas muutub pööretes miskit vöi ei.
Löplikult jälile ma sellele köigele saanud polegi, mul praegu teema pöörete köikumisega, aga egri olen nüüdseks välistanud sealt sest isegi kui sel vaakum tagant ära vötta siis pöörded köiguvad ikka.

_________________
kkk


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 08 Mai 2011, 08:55 
Eemal
sõnatu

Liitunud: 12 Veebr 2011, 14:58
Postitusi: 6
No imesin küll jah seda klappi isuga. No mida krt, ainuke ots mis külge läheb on vaakum aga vaakumiga ei tööta? Jääb vist üle garaazinurgas bocki imeda.
Aga siiski, pole kusagilt seletust leidnud millal ja mis tingimustel ta seda kord juba põlenud läbu uuesti kõrisse peab laskma?


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 03 Okt 2012, 22:49 
Eemal
sõnatu

Liitunud: 12 Veebr 2011, 14:58
Postitusi: 6
Teen asjast väikese kokkuvõtte. Kone käib vist juba aastapäevad. Timesertist siiski ei pääsenud, mõni keere andis järgi ja sertimiseks peab ikkagi mootori maha võtma, muidu ei saa puurida. Ühtlasi kasutasin juhust ja tõmbasin salongikütte pesa laiali ( kui mootor peal on siis ligi ei pääse) sest sooja ei tulnud sealt piuksugi ja aknad nõretasid alatasa niiskusest. Ja nii oligi, kondiradikas oli mädanevat saasta nii täis, et õhk läbi ei käinud ja soojendusradikas seest täiesti umbes. Esimene sai puhtaks, teine uus ja oh imet-sooja nii et tapab. Pulbriksroostetanud kastiõli jahutuse torud asendusid vasega ja mootoriõli jahutuse voolikud mis alati vastikult ilatsesid lasin Hüdroscandis uued teha.

Nüüdsest on auto müügis
viewtopic.php?f=3&t=1984


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.ee 3.0.9